A biztonsági ajtó gyártó technológiánk részletes bemutatása
Biztonsági ajtó gyártási technológiánk több mint 10 éves szakmai és munkaszervezési tapasztalatokon nyugszik. Az Ajtó-Betörésvédelem Kft. minőségbiztosítási rendszere ennek megfelelően került kialakításra.
Egy ilyen átfogó, részletekbe menően kidolgozott és dokumentált rendszer esetenkénti módosítása nagy körültekintést igénylő feladat. Tudjuk, hogy a folyamatos innováció is kiemelten fontos, ezért a biztonsági ajtó gyártó folyamatainkat negyedévente felülvizsgáljuk és szükség szerint – a minőségbiztosítási szabályzatra is kiterjedően – módosítjuk azt.
Mit sem ér az elméleti kidolgozottság, ha az a gyakorlattal nincs összhangban. Ennek érdekében pontosan tisztázott, jól körülhatárolt felelősségi körök és munkafázisonkénti ellenőrzést alkalmazunk, mely garantálja a biztonsági ajtó gyártó technológiánk gyakorlati alkalmazását.
A DTP biztonsági ajtó gyártásának folyamata
1. A biztonsági ajtó gyártási méretvételezése
A megrendelés felvételekor többéves szakmai gyakorlattal rendelkező munkatársunk a telepítendő ajtó helyszínén az egyedi adottságokat figyelembe véve felveszi a biztonsági ajtó gyártáshoz szükséges méreteket és dokumentálja a megvalósításhoz szükséges egyéb adatokat.
2. Egyedi gyártástechnológiai tervezés
Az üzemvezető a méretvételezés adatait felhasználva – a DTP biztonsági ajtó technológiai előírásainak megfelelően – elkészíti az adott megrendelésre vonatkozó gyártási dokumentációt. Ez alapján kivezeti a biztonsági ajtó gyártáshoz felhasználandó anyagokat a raktárkészletből, valamint mind a személyi állomány beosztását, mind a megvalósításhoz szükséges gépek (CNC marógép, fényezőkamra, nagy kapacitású lamináló gép,…) gyártási előjegyzését figyelembe véve beilleszti a munkarendbe a megvalósítás egyes fázisait.
3. A biztonsági ajtó acélszerkezetének gyártása
Az biztonsági ajtó gyártási dokumentáció alapján a lakatos részleg munkatársai elkészítik az ajtótokot és az ajtószárny keretét, majd beépítik a zárrendszert és a rácsszerkezetet, felhegesztik a páncéllemezeket és a zsanérokat, valamint elhelyezik az aktív és passzív zárópontokat.
4. A biztonsági ajtó ajtólapjának gyártása
A választott burkolat típusának függvényében a kiírásnak megfelelő méretben, az acélszerkezethez igazodva az asztalos részleg elkészíti mindkét oldal biztonsági ajtó borítását.
Fa hatású sík ajtóborításnál a lap méretre vágását követően az élfóliázás és ragasztás folyamata következik.
Színre fújt kazettás ajtóborításoknál a méretre vágást követően a kért kazettamintát számítógép vezérelt CNC esztergagéppel alakítjuk ki, majd a felületet alapozzuk és a száradási idő után a szintén számítógép vezérelt fényezéssel zárul az ajtólap gyártása.
Fa hatású kazettás ajtóborításoknál a folyamat a színre fújt kazettáséval megegyező, azonban a fényezés helyett a választott fóliát lamináljuk az ajtólapra.
Fakazettás kivitelnél a válogatott borovi fenyő, vagy tölgy anyagok méretre vágása, majd az ajtóburkolat összeállítása történik meg, végezetül a csiszolást és alapozást követően a felületkezeléssel nyeri el végső formáját.
Üvegkazettás biztonsági ajtónál a fenti folyamatok kiegészülnek az üvegek méretre vágásával és beillesztésével.
5. A biztonsági ajtó összeállítása
A 3. fázisban leírtak szerint elkészült ajtószerkezet, valamint az előző pontban ismertetett módon létrejövő ajtóborítások, továbbá a biztonsági ajtó gyártási dokumentációnak megfelelő kiegészítők felhasználásával az összeszerelő részleg szakemberei látják el a gyártási fázis utolsó feladatait.
Merre tovább? - Biztonsági ajtó érdekességek
Kérjen árajánlatot egyszerűen!
Ők már bennünket választottak



